POGORZELICA zaprasza nad morze! Polecamy noclegi nad morzem: pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, kwatery.

     

strona główna

Mapa Pogorzelicy         Pogoda w Pogorzelicy         kontakt i reklama

P O L E C A M Y

Ośrodek LIWIA - Niechorze

Niechorze, Ośrodek Liwia zaprasza

 

 

 

Masz obiekt noclegowy? - dodaj go do serwisów:

www.pogorzelica.com.pl - portal turystyczny Pogorzelicy

www.morze.net.pl - nadmorski portal turystyczny

www.morzebaltyckie.pl - nadmorski portal turystyczny

www.wczasy.net.pl - ogólnopolski portal turystyczny

 

M E N U

 NOCLEGI

  ATRAKCJE

  GALERIA ZDJĘĆ

POGORZELICA i okolica - ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Plaża - szeroka, czysta, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży wydmy i lasy sosnowe korzystnie wpływające na mikroklimat.

Latarnia morska w Niechorzu - zbudowana w 1866 roku ma wysokość 45 m i jest udostępniona do zwiedzania. Z góry piękny widok na morze i okolicę.

Foka DEPKA -  jest to jedyna dziko żyjąca foka szara, którą można coraz częściej spotkać na plaży w okolicach miejscowości  Rewal, Niechorze i Pobierowo. Urodziła się 16 lutego 2004 roku w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Foka została wypuszczona na wolność w Słowińskim Parku Narodowym 26 czerwca 2004 roku i osiedliła się na plaży w Niechorzu 18 lipca 2004 roku.

Ciuchcia Retro - zabytkowa, najstarsza na Pomorzu Zachodnim kolej wąskotorowa oddana do użytku w 1896r. Ciuchcia jeździ trasą pomiędzy Pogorzelicą a Trzęsaczem

Jezioro Liwia Łuża - położone jest 300m od wybrzeża Bałtyku, pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą. Jezioro ma powierzchnię około 220 hektarów i jest rezerwatem ornitologicznym (ptaków wędrownych - zwłaszcza dzikich łabędzi).

Muzeum Rybołówstwa - położone przy głównej ulicy łączącej Niechorze z Pogorzelicą. Prezentuje stałą ekspozycję poświęconą rybołówstwu morskiemu oraz wystawy czasowe.

Bliskość Niechorza, Rewala, Kamienia Pomorskiego i Kołobrzegu z ich atrakcjami

Szlaki turystyczne i rowerowe

  • Szlak Liwiej Łuży - zielony szlak turystyczny prowadzący wokół jeziora, z Niechorza przez Pogorzelicę, Skalno i z powrotem do Niechorza
  • Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E9) czerwony znakowany szlak turystyczny, jeden z 11 europejskich szlaków wędrówkowych. Długość szlaku wynosi 4500 km.
© AKCEPT.EU - POGORZELICA

Polecamy: Niechorze www.niechorze.com.pl - latarnia i muzeum | Rewal www.rewal.info.pl | Trzęsacz www.trzesacz.info.pl - ruiny kościoła na klifie | Pobierowo www.pobierowo.info.pl | Mrzeżyno www.mrzezyno.net.pl oraz Dźwirzyno www.dzwirzyno.net.pl